KPP Głubczyce

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Unikał kary więzienia - namierzyli go policjanci

  Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Głubczyce. Mężczyzna zlekceważył sądowy wyrok skazujący go na więzienie za licznie popełnione przestępstwa. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości kilka lat.

 2. Zatrzymany po pościgu transgranicznym

  Policjanci namierzyli 22-latka za kierownicą skradzionego volkswagena w Głubczycach. Ten jednak chciał uniknąć odpowiedzialności i zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Czechach, gdzie mężczyzna próbował jeszcze kontynuować swój rajd pomimo braku jednego koła. Stracił je w trakcie ucieczki już po przekroczeniu granicy. Mieszkańcowi powiatu głubczyckiego grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

 3. Zamiast maseczki miał narkotyki

  Patrolujący miasto policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku noszenia maseczki. Szybko okazało się, że to nie koniec problemów 20-latka. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 4. Trudne warunki na drogach

  Ostatnie dni obfitują w opady deszczu, a co za tym idzie w wielu miejscach pojawiają się duże rozlewiska na drodze. Nadmierna prędkość może spowodować, że w takich miejscach nasze opony stracą kontakt z podłożem. Zanim wyruszycie w drogę sprawdźcie stan techniczny swojego samochodu i noga z gazu!

 5. 3 nietrzeźwych podczas weekendu

  Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z Głubczyc zatrzymali 3 nietrzeźwych. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jeden z zatrzymanych doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym została ranna osoba.

 6. Pomóż nam jak najszybciej dotrzeć na miejsce interwencji

  Numer domu dla wielu z nas może wydawać się niepotrzebnym wyposażeniem. Nic bardziej mylnego. Codziennie dochodzi do sytuacji, że policjanci nie mogą dotrzeć pod wskazany adres ponieważ na budynku którego szukają brakuje numeru. Czasami sekundy mają znaczenie. Przypominamy, że numerowanie domostw to nasz obowiązek, który jest określony w przepisach prawa. Za brak numeru grozi kara.

 7. Spotkanie z seniorami w ramach polsko-czeskiego projektu

  Kontynuacją rozpoczętej już kampanii społecznej było zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Kietrza w ramach mikroprojektu „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí”. Uczestnicy spotkania byli szkoleni między innymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Seniorzy mogli przetestować swoje umiejętności z zakresu resuscytacji dzięki wykorzystaniu fantoma. Policjanci przypomnieli również przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce i Czechach.

 8. Zadbaj o siebie i innych - skorzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”!

  To bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.