KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki”

  Ciągłe apele mundurowych przyniosły zamierzony efekt. Podczas przeprowadzonej ostatnio w Głubczycach akcji „alkohol i narkotyki” drogówka nie zatrzymała żadnego nietrzeźwego kierującego.

 2. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.

 3. Motocyklisto uważaj na drodze

  Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

 4. Trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z pobiciem.

  Głubczyccy stróże prawa zatrzymali 3 mężczyzn, którzy byli podejrzani o pobicie kierowcy ciężarówki. Na domiar tego jeden z podejrzanych ukrywał się przed zasądzoną karą pozbawienia wolności.

 5. Działania "Alkohol i narkotyki"

  Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci głubczyckiej drogówki prowadzą na drogach naszego powiatu działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 6. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

 7. Nie traćmy czujności!!!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta, wnuczka bądź pracownika firmy energetycznej. Kolejny raz przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań. Tak samo działają firmy energetyczne oraz gazowe.

 8. Z 4 promilami za kierownicą

  Kompletne pijany kierujący samochodem osobowym peugeot w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze uderzył w barierę mostu. Po przebadaniu 47-latka okazało się, że ma ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu grozi kara więzienia do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Niesłyszący
Znakowanie
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce