KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Obchody święta policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W uroczystości udział wzięło kierownictwo głubczyckiej Policji, a także przedstawiciele władz samorządowych i gminnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz policjanci i pracownicy Policji. Komendant oraz zaproszeni goście złożyli policjantom i pracownikom podziękowania za zaangażowanie i realizację codziennych obowiązków.

 2. Poszukiwany do odbycia kary – zatrzymany

  Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 34- latka mieszkańca powiatu głubczyckiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 lat. 34 - latek ma do odbycia ponad rok więzienia.

 3. Zatrzymany za włamania do samochodów

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do samochodów i zniszczenie mienia. Sąd wydał decyzje o tymczasowym areszcie dla 47 – latka. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego też za popełnione przestępstwa może mu grozić do 15 lat wiezienia.

 4. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych

  Głubczyccy policjanci przeprowadzili kolejne spotkanie z seniorami. Wszystko to w ramach kampanii informacyjnej jaką funkcjonariusze przygotowali dla mieszkańców miasta. Tym razem o zagrożeniach związanych z oszustami, o ich metodach działania i presji czasu jaką wywierają, rozmawiali na miejskim targowisku. Apelowali też do ludzi młodych, by - przy każdej okazji - rozmawiali ze swoimi dziadkami i uświadamiali im czym jest metoda „na wnuczka” czy „policjanta”.

 5. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 6. „Kręci mnie bezpieczeństwo” - spotkanie z dziećmi

  Policjantka zespołu ds. profilaktyki społecznej spotkała się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo”. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariuszka poruszyła tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem na wodą. Policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 7. Jechał za szybko-stracił prawo jazdy

  Mieszkaniec powiatu prudnickiego w terenie zabudowanym, na obowiązującej ,,czterdziestce”, jechał z prędkością 94km/h. Głubczyccy policjanci 53-letniemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

 8. Poszukiwany listem gończym Krzysztof Mazur

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Olsztyn – Północ poszukują Krzysztofa Mazur. Mężczyzna poszukiwany jest za oszustwa.

Niesłyszący
Znakowanie
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce