KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

  Policjanci z Głubczyc oraz Kietrza spotkali się w Urzędzie Miasta i Gminy w Kietrzu z lokalną społecznością, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas zorganizowanej debaty obecni mogli zadawać pytania policjantom, którzy w miarę możliwości rozwiewali wszystkie wątpliwości.

 2. Podsumowanie działań „prędkość” na terenie powiatu głubczyckiego

  Głubczycka drogówka 7 maja prowadziła działania pod nazwą „prędkość”. Spośród blisko 50 skontrolowanych pojazdów, aż ponad 25 kierujących nie stosowała się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

 3. A może cytryna?

  Zamiast mandatu, cytryna? Tak właśnie wyglądała przeprowadzona akcja policjantów z uczniami szkoły podstawowej w Uciechowicach. Było naprawdę kwaśno.

 4. Działania "prędkość"

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 5. Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku

  Pod jednym z przedszkoli policjanci z głubczyckiej drogówki przeprowadzili akcję „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”. Mundurowi zwracali głównie uwagę na sposób, w jaki przewożone są dzieci. Na kontrolowanych kierowców czekała niespodzianka - słodki kawałek jabłka. Ci, co popełnili jakieś wykroczenie mieli trudniejsze zadanie - zjedzenie kwaśnego plastra cytryny.

 6. Wypadek - i co dalej?

  Głubczycka Policja podpowiada jak się zachować po zderzeniu z innym pojazdem. Nie zawsze po zaistniałej kolizji jesteśmy zmuszeni do wezwania Policji. Wystarczy sporządzić odpowiednie oświadczenie.

 7. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Policjanci uczyli bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tłumaczyli zasady bezpiecznego korzystania oraz poruszania się po drogach. Omówione zostały również znaki, a to wszystko w Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.

 8. Bezpieczny długi weekend

  Podczas wzmożonych działań stróże prawa z głubczyckiej policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Na drogach naszego powiatu doszło również do 3 zdarzeń drogowych. Uczestnik jednego ze zdarzeń został przewieziony do szpitala.

Niesłyszący
Znakowanie
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce