KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Świadek zatrzymał nietrzeźwą kierującą

  Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który na terenie Kietrza zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Po przybyciu patrolu okazało się, że kobieta jak kompletnie pijana i nie potrafi ustać na nogach. Urządzenie do badania trzeźwości pokazało wynik blisko dwóch promili alkoholu. Dzięki świadkowi nie doszło do tragedii.

 2. Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie

  Pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie to bezpośrednie narażenie go na utratę zdrowia, a nawet życia. Prognozy na następne dni wskazują wysokie temperatury. To właśnie w takich sytuacjach, pozostawione dzieci w samochodzie narażone są najbardziej na utratę życia.

 3. W samochodzie miał ukryte narkotyki

  Mężczyzna przewoził w skrzynce po narzędziach amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez głubczyckich kryminalnych. 24-letniemu mężczyźnie grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Pomóż nam jak najszybciej dotrzeć na miejsce interwencji

  Numer domu dla wielu z nas może wydawać się niepotrzebnym wyposażeniem. Nic bardziej mylnego. Codziennie dochodzi do sytuacji, że policjanci nie mogą dotrzeć pod wskazany adres ponieważ na budynku którego szukają brakuje numeru. Czasami sekundy mają znaczenie. Przypominamy, że numerowanie domostw to nasz obowiązek, który jest określony w przepisach prawa. Za brak numeru grozi kara.

 5. Zostań jednym z nas

  Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo interesującą propozycję – możesz zostać policjantem.

 6. Pomagali w rozładowywaniu żywności dla potrzebujących

  Dzielnicowi wraz policjantami kryminalnymi z komisariatu w Kietrzu pomagali przy rozładowaniu żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących. To już kolejna taka inicjatywa Urzędu Gminy w Branicach oraz zaangażowanych w pomoc funkcjonariuszy z Kietrza. W sumie do mieszkańców trafi blisko 5 ton środków żywieniowych.

 7. Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego

  Z dniem 1 stycznia 2020 roku Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach w partnerstwie z czeską Komendą Wojewódzką Policji w Ołomuńcu rozpoczęła realizację nowego mikroprojektu w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020, pn. „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego”-"Opatrný chodec polsko-českého příhraničí". Projekt na łączną kwotę 22.105,00 euro w tym dofinansowanie ze środków EFRR 18.789,25 euro oraz z budżetu państwa 1.105,25 euro.

 8. Wielkanocne życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach

  Świąteczne życzenia dla policjantów, pracowników Policji, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców powiatu głubczyckiego od nadkom. Piotra Smolenia - Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach.

Niesłyszący
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce