KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. UWAGA! PILNY KOMUNIKAT

  Do policjantów z głubczyckiej komendy spływają ciągle nowe zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka. Od godz. 11 do 14 napłynęło do nas blisko 20 zgłoszeń. Apelujemy, by pod żadnym pozorem w takich sytuacjach nie przekazywać nikomu pieniędzy. O każdym takim przypadku prosimy powiadomić nas jak najszybciej.

 2. Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

  W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2019", na drogach powiatu głubczyckiego było bezpiecznie, a przez cały czas trwania akcji znicz odnotowaliśmy pięć zdarzeń drogowych. Policjanci w Kietrzu zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

 3. Ruszyła II edycja Małego Ratownika

  Wystartowała kolejna edycja akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Mały Ratownik”. Za nami już pierwsze spotkania i nowo wyszkoleni, młodzi ratownicy. Przedszkolaki mogły nauczyć się jak przekazywać informację dyspozytorowi oraz jak prowadzić masaż serca. Przez następne tygodnie policjanci wraz z innymi służbami będą odwiedzać kolejne przedszkola na terenie całego powiatu głubczyckiego i przekazywać wiedzę ratującą życie.

 4. Nie dopłacaj do kuriera, to może być oszustwo

  Oszuści mają coraz to nowsze metody, by wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem poszkodowany miał dopłacić do usługi kurierskiej, którą wcześniej zamówił. Okazało się, że z jego konta zniknęło 2,5 tys. zł. Warto zachować czujność i dokładnie czytać wiadomości sms, które do nas trafiają.

 5. Zmienne warunki na drodze-apelujemy o rozwagę

  Przełom jesieni i zimy, to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Tylko podczas ostatniej doby w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze doszło do 2 zdarzeń.

 6. Poszukiwany w rękach policji

  Policjanci z kietrzańskiego komisariatu, zatrzymali poszukiwanego 5 listami gończymi. 24-latek ukrywał się przed odbyciem kary ponad 3 lat więzienia. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Branice.

 7. Drogówka dbała o bezpieczeństwo na drogach podczas andrzejkowego weekendu.

  Andrzejkowa noc to dla wielu osób czas rozrywki i zabawy. Dla głubczyckich policjantów ruchu drogowego to jednak czas wzmożonej pracy. Spośród 400 przebadanych kierujących, żaden nie kierował po alkoholu.

 8. „ZNICZ 2019”

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Będziemy na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.

Niesłyszący
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce