KPP Głubczyce

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Jeden samochód, czterech zatrzymanych

  Zachowanie mężczyzn podróżujących osobowym bmw wskazywało jednoznacznie, że mogą mieć coś na sumieniu. Podczas kontroli okazało się, że kierowca i jego pasażerowie mają przy sobie narkotyki. Dodatkowo, od kierowcy pobrana została krew, ponieważ mógł prowadzić samochód pod działaniem narkotyków. Jeden z zatrzymanych był niepełnoletni, pozostałym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

 2. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi z sąsiedniego województwa oraz powiatu. Jak się okazało, wypełnił on do końca słowa roty ślubowania. Policjant zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń oraz całe środowisko głubczyckiej policji pozostaje w głębokim żalu i smutku. Cześć Jego pamięci!

 3. 20-latek zatrzymany po napaści na seniorkę

  Kryminalni z komisariatu w Kietrzu po kilku dniach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. Ofiarą padła 83-letnia seniorka. 20-latek wyrwał jej torebkę z portfelem i dokumentami. Później ukrywał się na terenie miasta. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 4. Odpowiedzą za zniszczenie mienia

  Policjanci z Głubczyc zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 26 lat. Podejrzani są oni o zniszczenie bmw i zieleni miejskiej. Ślady ich przestępstwa, zabezpieczone na miejscu, pozwoliły dotrzeć policjantom do mieszkańców Głubczyc. Straty jakie powstały przez podejrzanych wyceniono na blisko 1000 zł. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

 5. Narkotyki ukrył w zaroślach

  Zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał 27-latek. Mężczyzna na widok policjantów próbował jeszcze uciekać, jednak bezskutecznie. Policjanci podczas przeszukania jego posesji znaleźli ukrytą w zaroślach amfetaminę i marihuanę. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 6. Samochód dachował - w środku zakleszczeni dwaj pijani mężczyźni

  We wtorkowe popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwie osoby były zakleszczone w środku. Po przebadaniu kierowcy i jego pasażera na zawartość alkoholu okazało się, że byli pijani. W dwóch przypadkach wynik wskazywał ponad 3 promile.

 7. Weekend na drogach powiatu głubczyckiego

  Policjanci przez ostatnie weekend zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz jednego kierowcę, który za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i stracił przez to prawo jazdy. Jeden z mężczyzn dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 8. Nie traćmy czujności!!!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta, wnuczka bądź pracownika firmy energetycznej. Kolejny raz przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań. Tak samo działają firmy energetyczne oraz gazowe.