KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani na gorącym uczynku

  4 osoby zatrzymane na gorącym uczynku, zabezpieczone pocięte szyny oraz sprzęt do cięcia stali – to efekt działań kietrzańskich funkcjonariuszy. Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, gdy wycinali kolejne partie torów. Straty, które powstały w wyniku kradzieży, mogą sięgać nawet 700 000 złotych. Mężczyźni w wieku od 42 do 47 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 2. Dzielnicowy zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

  Dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu, zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego opla. Mężczyzna próbował poruszać się jedną z ulic, jednak robił to w sposób wyjątkowo nieudolny. Po zatrzymaniu go okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko 3 promile alkoholu. Kierującemu grozi teraz wysoka grzywna oraz 2 lata pozbawienia wolności.

 3. Ćwiczyli taktyki i techniki interwencji

  Policjanci z głubczyckiej komendy wraz z zaprzyjaźnionymi policjantami z Czech ćwiczyli taktyki i techniki interwencji. Ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem instruktora. Funkcjonariusze ćwiczyli między innymi obronę przed atakiem nożownika.

 4. Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak" rozstrzygnięty

  Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów VI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczny Przedszkolak”. Najlepsza praca trafi na okładkę prewencyjnej książeczki dla przedszkolaków, która w nakładzie 10 000 egzemplarzy trafi do przedszkoli z całego województwa. Zwycięzcą konkursu zostało Przedszkole nr 3 w Głubczycach.

 5. Uważaj na swój portfel

  Chwila naszej nieuwagi, to okazja dla złodzieja. Możemy stracić nawet cały nasz majątek. Większość z nas w portfelach nosi karty bankomatowe, dokumenty oraz gotówkę. Nie zapominajmy o prawidłowym ich zabezpieczeniu podczas podróży w środkach masowej komunikacji czy nawet na zakupach.

 6. 2 wypadki podczas ostatniego weekendu

  Opady deszczu, niska temperatura-często już ujemna powoduje, że jezdnia staje się bardzo śliska. Niektórzy z kierowców zapominają o tym, że wraz z jesienią warunki drogowe są coraz trudniejsze. Tylko podczas ostatniego weekendu doszło do dwóch wypadków na terenie naszego powiatu.

 7. Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach z okazji Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

  Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń z okazji Święta Policji oraz Jubileuszowych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej składa najserdeczniejsze życzenia policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym i emerytom Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.

 8. Próbował wyłudzić z banku blisko 200 000 złotych

  Głubczyccy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z policjantami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Opolu zatrzymali 29-latka, który próbował wyłudzić kredyt z banku. Funkcjonariusze ustalili, że do banku mężczyzna przedłożył fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i dochodach. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Niesłyszący
Znakowanie
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce