KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego

  Z dniem 1 stycznia 2020 roku Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach w partnerstwie z czeską Komendą Wojewódzką Policji w Ołomuńcu rozpoczęła realizację nowego mikroprojektu w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020, pn. „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego”-"Opatrný chodec polsko-českého příhraničí". Projekt na łączną kwotę 22.105,00 euro w tym dofinansowanie ze środków EFRR 18.789,25 euro oraz z budżetu państwa 1.105,25 euro.

 2. Zostań jednym z nas

  Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo interesującą propozycję – możesz zostać policjantem.

 3. POSZUKIWANIA OPIEKUŃCZE

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, poszukują Wojciecha Waligórę. Chłopiec ten poszukiwany jest w związku z samowolnym oddaleniem się ze swojego miejsca zamieszkania.

 4. ŚWIĄTECZNE ORAZ NOWOROCZNE ŻYCZENIA KOMENDANTÓW POLICJI W GŁUBCZYCACH

  Życzenia świąteczne dla policjantów, pracowników cywilnych, emerytów, rencistów policyjnych i mieszkańców powiatu głubczyckiego składają Komendanci Powiatowi Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń oraz mł. insp. Renata Worek.

 5. Nie traćmy czujności!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta, wnuczka bądź pracownika firmy energetycznej. Mieszkanka powiatu głubczyckiego straciła oszczędności swojego życia przez to, że zaufała oszustom. Przypominamy funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań. Tak samo działają firmy energetyczne oraz gazowe.

 6. Pomogli przy ewakuacji palącego się domu

  Głubczyccy funkcjonariusze z narażeniem własnego życia uratowali kobietę z palącego się domu wielorodzinnego. Po wejściu do mieszkania okazało się, że 71-latka jest niepełnosprawna. Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. W płonącym domu znajdowało się jeszcze 12 innych osób. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.

 7. Policjanci uratowali życie ludziom z płonącego domu

  Głubczyccy funkcjonariusze z narażeniem własnego życia uratowali sześć osób. Nie zastanawiając się ani chwili weszli do palącego się budynku. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

 8. #zostań w domu

  Zlekceważenie zaleceń sanepidu, może drastycznie pogorszyć sytuację i zniweczyć wysiłek wielu osób. Apelujemy zwłaszcza do rodziców i opiekunów, aby uczulili swoje dzieci, że ryzyko zachorowania jest naprawdę realne. Bądźmy odpowiedzialni i przewidujący - choć już wiosna, zostajemy w domu!

Niesłyszący
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce