Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ze swoim zaginionym synem - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ze swoim zaginionym synem

Data publikacji 07.08.2019

Głubczyccy kryminalni we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Opolu, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 61-latek ukrywał się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Teraz poszukiwany odbędzie zasądzoną wcześniej karę 3-lat więzienia.

61-lateka ukrywał się przed zasądzoną karą za przestępstwa narkotykowe oraz oszustwa. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ukrywa się na terenie Holandii. Pod koniec lipca do policjantów dotarły informacje, że 61-latek może znajdować się w kraju, w jednej z miejscowości na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Kiedy funkcjonariusze udali się pod wytypowany adres, ich przypuszczenia potwierdziły się. 61-latek był bardzo zaskoczony obecnością kryminalnych. Policjanci będący na miejscu, odnaleźli również syna 61-letniego mężczyzny, który od pół roku był zaginiony i poszukiwała go dolnośląska policja.

15-letni chłopak został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Wrocławiu, zaś jego ojciec trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę ponad 3 lat więzienia.