Nie dajmy się nabić w butelkę - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Nie dajmy się nabić w butelkę

Data publikacji 04.09.2019

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu głubczyckiego. Pamiętajmy, by niska cena zakupu towaru nie była powodem problemów z prawem ! Kradzież i sprzedaż cudzych rzeczy jest zabroniona prawem. Kupowanie przedmiotów pochodzących z nielegalnych źródeł jest nielegalne.

Telefon, elektronarzędzia, czy sprzęt elektroniczny sprzedawany bez opakowań, instrukcji, oryginalnych osprzętów powinny wzbudzić w nas zastanowienie. Złodziej czy paser może wymyślić wiele historyjek tłumaczących powody sprzedaży. Jeśli osoby nie znamy – nie ufajmy!

Warto poprosić o spisanie umowy wraz z oświadczeniem (z weryfikacją danych z dokumentu tożsamości), że sprzedający jest jego prawowitym właścicielem. Gdy jednak okaże się, że zapuka do nas policja, będziemy musieli wytłumaczyć nasze zachowanie związane z nabyciem danej rzeczy.

Gdy nierozważnie kupimy kradzione przedmioty, a po czasie zorientujemy się, że były kradzione, lepiej osobiście zgłosić się do najbliższej jednostki policji celem zawiadomienia o sytuacji. To z całą pewnością będzie okolicznością dowodzącą naszej niewinności.