Jednej nocy rozbił 2 samochody - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Jednej nocy rozbił 2 samochody

Data publikacji 02.01.2020

20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, podejrzany jest o zniszczenie dwóch samochodów, które miał zabrać z wypożyczalni. Jednym uderzył w dom, a drugim wpadł do rzeki. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Straty oszacowano na blisko 30 tyś. złotych.

W sylwestrowy wieczór policjanci z Głubczyc zostali skierowani na miejsce zdarzenia, gdzie samochód osobowy uderzył w dom. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. W związku z tym rozpoczęli poszukiwania za podejrzanym mężczyzną. Po chwili mundurowi zostali powiadomieni, że nie daleko od miejsca zdarzenia doszło do zabrania osobowego volkswagena z parkingu z jednej z wypożyczalni samochodów na terenie powiatu głubczyckiego.

Zebrane przez policjantów informację pozwoliły ustalić w którym kierunku dokładnie porusza się mężczyzna przywłaszczonym samochodem. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za podejrzanym, a już po chwili kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi zatrzymując się na brzegu rzeki. Wtedy to ścigany rozpoczął pieszą ucieczkę, lecz po chwili był już w rękach policjantów.

Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że to 20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie alkosensorem wykazało u kierującego blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny została również pobrana krew. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych wynoszą blisko 30 tyś. złotych. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet 8 lat więzienia.