W samochodzie miał ukryte narkotyki - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

W samochodzie miał ukryte narkotyki

Data publikacji 29.05.2020

Mężczyzna przewoził w skrzynce po narzędziach amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez głubczyckich kryminalnych. 24-letniemu mężczyźnie grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 24-letni mężczyzna z jednej spod głubczyckich miejscowości może posiadać znaczne ilości narkotyków. Zebrane materiały przez funkcjonariuszy pozwoliły ustalić jakim samochodem porusza się podejrzany mężczyzna oraz kiedy i gdzie będzie się przemieszczał.

Kryminalni pojechali w miejsce gdzie miał zamieszkiwać młody mężczyzna. W trakcie dojazdu zauważyli, że wytypowany przez nich samochód wyjeżdża z posesji. Natychmiast zatrzymali osobowego volkswagena do kontroli. Za kierownicą siedział podejrzany mężczyzna, a po przeszukaniu samochodu okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były uzasadnione. W skrzynce na narzędzie były schowane narkotyki. Kryminalnie przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanego. W sumie podczas przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków, a była to amfetamina i marihuana.

24-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo mężczyźnie grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.