Policjanci szkolili się z zakresu zwalczania mowy nienawiści
W Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach odbyło się specjalistyczne szkolenie poświęcone przeciwdziałaniu przestępstwom z nienawiści oraz mowie nienawiści. Głównym celem szkolenia była skuteczniejsza reakcja na przejawy dyskryminacji w przestrzeni publicznej i internetowej. W warsztatach udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, Prudniku oraz z Kędzierzyna Koźla.

Wczoraj w Sali konferencyjnej głubczyckiej komendy odbyło się wczoraj szkolenie zostało zorganizowane dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną, zwalczaniem przestępczości gospodarczej, a także funkcjonariusze pionu prewencji. Szkolenie zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Głubczycach miało na celu nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności do budowania oraz oceny skuteczności programów oraz innych działań profilaktycznych, wpisujących się w nurt praktyki opartej na dowodach, a także podniesienie kompetencji zawodowych funkcjonariuszy w obszarze zapobiegania mowie nienawiści, hejtowi, cyberprzemocy oraz przestępstwom z nienawiści.