Bezpieczny długi weekend - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Bezpieczny długi weekend

Data publikacji 07.05.2018

Podczas wzmożonych działań stróże prawa z głubczyckiej policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Na drogach naszego powiatu doszło również do 3 zdarzeń drogowych. Uczestnik jednego ze zdarzeń został przewieziony do szpitala.

Policyjne działania pod kryptonimem "Bezpieczny Majowy Weekend 2018" rozpoczęły się już 27 kwietnia i trwały do 6 maja. Podczas tych działań głubczycka drogówka zatrzymała 2 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Na drogach naszego powiatu doszło również do 3 zdarzeń drogowych. Uczestnik jednego ze zdarzeń, to rowerzysta, który został potrącony przez samochód osobowy i wymagał hospitalizacji.

Jak mówią mundurowi, przez 10 dni można było zauważyć dużo intensywniejszy ruch, który była na drogach powiatu głubczyckiego. Spowodowane to było m.in. pogodą, która dopisała wszsytkim wypoczywającym poza domem. W sumie podczas majowych działań o nasze bezpieczeństwo na drogach dbało 47 policjantów.

Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.