Złodziej nie ma wakacji - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Złodziej nie ma wakacji

Data publikacji 03.07.2018

Rozpoczęte wakacje, dobra pogoda i czas urlopów, sprzyja wyjazdom. Podczas naszej nieobecności wszystko staje się idealnym łupem dla potencjalnego złodzieja. Jak skutecznie zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą?

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, by poświęcić więcej czasu również na odpowiednie zabezpieczenie mienia. Podczas gdy my, będziemy korzystać z wakacyjnych promieni słonecznych z dala od miejsca zamieszkania, ktoś może wykorzystać nasz rozkojarzenie i ograbić nas z całego dorobku życia. Wakacje, to czas kiedy dochodzi do większej niż zwykle ilości włamań oraz kradzieży mienia. Wyjeżdżając z dala od domu, zawsze możemy poprosić swojego zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na naszą posesję, bądź członka rodziny.

Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu swojego pojazdu, którym często odwiedzamy kurorty wypoczynkowe. Pozostawiając go na parkingu nie zostawiajmy w nim wartościowych dla nas rzeczy tj.:

  • Dokumenty pojazdu,
  • Dokumenty tożsamości,
  • Karty płatnicze,
  • Telefony komórkowe,
  • Nawigacje,
  • Nośniki pamięci itp.

Wybierając się na piesze wycieczki w obcych dla nas miejscach, również starajmy się ograniczyć rzeczy, które ze sobą zabieramy. Pamiętajmy, by przed taką wyprawą zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy – nigdy nie wiemy kiedy możemy potrzebować z niego skorzystać. Nosząc dokumenty przy sobie nie zapominajmy o tym, żeby nie umieszczać ich w tylnych kieszeniach odzieży. Nośmy je w taki sposób, byśmy zawsze mieli je na oku. Zaabsorbowani widokami oraz niespotykanymi miejscami nie zostawiajmy pod żadnym pozorem plecaków oraz portfeli np. na murkach czy stolikach restauracji.

Przypominamy, że w dużej mierze własne bezpieczeństwo zależy od nas samych. Zadbajmy aby czas urlopu był dla nas bezpieczny.