Podsumowanie akcji „Znicz 2018” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

Data publikacji 05.11.2018

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2018", na drogach powiatu głubczyckiego było bezpiecznie, a przez cały czas trwania akcji znicz odnotowaliśmy 2 zdarzenia drogowe. Głubczyccy policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 31 października a zakończyła 4 listopada. W całym powiecie nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilka patroli Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby.

W czasie świątecznego weekendu na drogach doszło do 2 kolizji.

W ciągu 5 dni policjanci, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pomimo ciągłych apeli nadal zdarzają się bezmyślni kierowcy, którzy mają odwagę siąść za kierownicę po alkoholu. Dzięki pracy mundurowych, takie osoby eliminowane są z dróg i możemy zapobiec tragedii.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. Funkcjonariusze ruchu drogowego na bieżąco rozładowywali zatory drogowe poprzez ręczną regulację ruchem. Wszystko to, by umożliwić sprawne dotarcie do nekropoli.

Oprócz umundurowanych patroli w rejonie cmentarzy służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych, by zapewnić bezpieczeństwo osób, które znajdowały się na terenie nekropoli. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.