"TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO" - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

"TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

Data publikacji 21.11.2018

Prawidłowe oświetlenie pojazdów bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W powiecie głubczyckim ruszyła już trzecia edycja kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu, a dla pieszych poruszających się po zmroku posiadanie elementów odblaskowych.

Bardzo ważne jest, aby zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, oświetlenie pojazdu było sprawne i wydajne. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Światła powinny świecić na odpowiedniej wysokości, pod odpowiednim kątem. Powinny mieć również określone natężenie i barwę. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi bądź oślepianiem innych uczestników ruchu drogowego.

 W miesiącach jesienno - zimowych znacznie częściej niż w pozostałym okresie, dochodzi do wypadków z udziałem pieszych, często tragicznych w skutkach. Biorąc pod uwagę szybciej zapadający zmrok i pogorszenie widoczności, część z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierujący pojazdem miał sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła, a pieszy był dobrze widoczny, choćby poprzez założone odblaski.

Wzorem lat ubiegłych w ramach kampanii kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą wykonywane w dniach: 24.11.2018r., 01.12.2018r., 08.12.2018r., 15.12.2018r.,

Na terenie powiatu głubczyckiego udział w kampanii zadeklarowała stacja:

  •     P.H.U. OLMIX Monika Chmielewska-Nobis, ul. Kołłątaja 7 (tel. 774858610)