Sprawna i zdecydowana pomoc dzielnicowego - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Sprawna i zdecydowana pomoc dzielnicowego

Data publikacji 05.07.2019

Dzielnicowy z głubczyckiej komendy pomógł mężczyźnie, który uległ wypadkowi podczas prac polowych. Każda stracona sekunda miała wpływ na życie i zdrowie 31 - latka. Szybkie i profesjonalne działanie policjanta sprawiło, że mężczyzna dotarł bardzo szybko na stół operacyjny. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzielnicowy asp. Roman Borszowski, jadąc radiowozem w jednej z miejscowości w gminie Głubczyce, w pewnym momencie zauważył samochód, który mrugał światłami. Dzielnicowy zatrzymał się i sprawdził to dziwne zachowanie kierującego.

Okazało się, że w środku przewożony jest 31-latek który potrzebuje pomocy. Mężczyzna chwilę wcześniej uległ wypadkowi podczas prac polowych. Stracił on w nim rękę i każda upływająca sekunda groziła wykrwawieniem się poszkodowanego. asp. Roman Borszowski, powiadamiając dyżurnego, natychmiast rozpoczął eskortę poszkodowanego do głubczyckiego szpitala.

Po bardzo szybkim dotarciu do szpitala 31-latek trafił na stół operacyjny. Z uwagi na dużą utratę krwi przez mężczyznę lekarze poinformowali, że w każdej chwili może być potrzebna krew. Dzielnicowy, jako honorowy dawca krwi, wyraził gotowość na jej przetoczenie, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej postawie policjanta, 31-latek w odpowiednim czasie trafił na blok operacyjny. Został tam zoperowany, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.`