Święto Policji w Głubczycach - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Święto Policji w Głubczycach

Data publikacji 31.07.2019

Przy głubczyckim ratuszu odbyły się uroczystości z okazji 100-rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci otrzymali awanse oraz odznaczenia z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacka Basika i Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach nadkom. Piotra Smolenia. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni, zostali również wyróżnieni przez władze samorządowe naszego powiatu, które ufundowały dla nich nagrody.

31 lipca odbyły się powiatowe uroczystości w związku z 100-rocznicą powstania Policji Państwowej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego przez chór Leocantores. Następnie policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacka Basika oraz Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach nadkom. Piotra Smolenia. Wśród policjantów znaleźli się tacy funkcjonariusze i pracownicy cywilni, którzy szczególnie wyróżnili się podczas wykonywania czynności i zostali nagrodzeni przez Komendanta Głównego Policji.

W uroczystościach uczestniczyli również: Starosta Głubczycki Pan Piotr Soczyński, Burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa, Burmistrz Baborowa Pan Tomasz Krupa, Pani Burmistrz Kietrza Dorota Przysiężna-Bator i Zastępca Wójta gminy Branice Pani Katarzyna Herbut, którzy również ufundowali nagrody na wyróżnionych funkcjonariuszy.

Podczas tego wyjątkowego dnia dla głubczyckiej policji, nie zabrakło również prokuratora rejonowego głubczyckiej prokuratury, policjantów z Republiki Czeskiej, przedstawicieli pozostałych służb mundurowych oraz emerytów i rencistów policyjnych jak i bliskich policjantów.

Całość uroczystego apelu uświetnił chór z Głubczyc Leocantores oraz zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej z Dzierżysławia.