Internetowi oszuści nie śpią! - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Internetowi oszuści nie śpią!

Data publikacji 06.08.2019

Wielu z nas rezerwuje wakacje korzystając z internetu. Czy zdajemy sobie sprawę jakie ryzyko się z tym wiąże? Pamiętajmy, że w sieci jest wiele osób, które oferują miejsca noclegowe, które nie istnieją.

Hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, prywatne kwatery – w serwisach ogłoszeniowych każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Na serwisach internetowych takich ogłoszeń jest tysiące. Niestety wśród tych ogłoszeń są takie, które nie istnieją. Nieuczyciwi internauci wykorzstując okres wakacyjny zamieszczają fałszywe ogłoszenia i kradną od nas pieniądze, które sami przelewamy na ich konta w formie zaliczki.

Przy wyborze wymarzonego miejsca noclegowego warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku. Na co zwrócić uwagę?

  • Jeżeli oferta, którą wybraliśmy mocno różni się ceną od pozostałych, to napewno wtedy również musimy zwiększyć swoją czujność.
  • Przy dokonywaniu rezerwacji nie udostępniajmy danych osobowych tj. pesel czy adres zamieszkania. Nie wysyłajmy pod żadnym pozorem skanów dokumentów.
  • Nie płaćmy za nasze wczase całej kwoty z góry. Większość ofert wymaga wpłaty tylko zaliczki.
  • Sprawdźmy, czy ośrodek do którego się wybieramy faktycznie istnieje. Można do tego wykorzstać internet np. sprawdźmy czy pensjonat ma swoją stronę internetową, poczytajmy opinie innych internautów, czy nawet za pomocą Google Street View sprawdźmy czy budynek znajduje się pod wskazanym adresem.
  • Za pomocą banku sprawdźmy sam nr konta na który musimy wpłacić żądaną przez nas sumę pieniędzy.

Często od nas samych zależy nasze własne bezpieczeństwo. Nie dajmy się oszukać. Nasza czujność i ostrożność pozwoli nam mile wspominać wakacje !