Pierwszy dzień szkoły w Głubczycach - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Pierwszy dzień szkoły w Głubczycach

Data publikacji 03.09.2019

Głubczyccy policjanci biorą udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja będzie trwała przez cały wrzesień, a jej celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonie szkół. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na zachowania uczestników ruchu drogowego w tych rejonach, aby przypomnieć im, że wraz z pierwszym dzwonkiem ruch pieszy i kołowy w okolicach placówek oświatowych jest dużo większy.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku, policjanci sprawdzali dokładnie oznakowanie w rejonie szkół oraz przedszkoli, by odpowiadało ono obowiązującym przepisom. Wszystko po to, by uczestnicy ruchu ruchu mogli czuć się bezpiecznie.

Pierwszy dzień szkoły, to także wzmożone działania głubczyckiej policji. Podczas akcji "Bezpieczna droga do szkoły", która będzie prowadzona przez cały wrzesień, funkcjonariusze będą szczególnie patrolować rejony placówek oświatowych. Wszystko po to, aby kierowcą przypomnieć, że pierwszy dzwonek w szkole, to także wzmożony ruch kołowy i pieszy przy placówkach.

Policjanci będą również odwiedzali szkoły, gdzie zwrócą uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Pamiętajmy, by odpowiednio się wyposażyć na czas podróży do/ze szkoły. Głównie chodzi o elementy odblaskowe, które często ratują życie.