„Bezpieczna droga do szkoły” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 25.09.2019

W gmachu głubczyckiej komendy mundurowi spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół w Pietrowicach. Policjanci, najmłodszym przybliżyli tematykę bezpieczeństwa podczas podróży do przedszkola czy szkoły. Dzieci otrzymały książeczki edukacyjne, które uczą jak być bezpiecznym.

To już kolejne spotkanie z cyklu „bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem to dzieci z Zespołu Szkół w Pietrowicach odwiedziły gmach głubczyckiej komendy. Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu, również muszą być świadomi zagrożeń oraz tego jak się przed nimi chronić w drodze do szkoły czy przedszkola. Policjanci poruszyli bardzo ważną kwestię noszenia odblasków czy stosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Jak się okazało, wiele dzieci dojeżdża do przedszkola z rodzicami samochodami. I właśnie wtedy, dzieci muszą mieć świadomość jak ważne jest używanie pasów bezpieczeństwa czy jazda w foteliku.

Na koniec spotkania, dzieci miały przyjemność zobaczyć sprzęt policyjny, a nawet do niego wsiąść i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy policjant. Goście otrzymali na koniec specjalnie przygotowane książeczki edukacyjne.