Dzielnicowy zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Dzielnicowy zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Data publikacji 04.10.2019

Dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu, zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego opla. Mężczyzna próbował poruszać się jedną z ulic, jednak robił to w sposób wyjątkowo nieudolny. Po zatrzymaniu go okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko 3 promile alkoholu. Kierującemu grozi teraz wysoka grzywna oraz 2 lata pozbawienia wolności.

W środowy poranek, dzielnicowy z Baborowa podczas obchodu, zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego opla. Policjant natychmiast zatrzymał kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Baborów. Po przebadaniu kierowcy, alkotest wskazał wynik blisko 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania dzielnicowemu. 49-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym losie kierowcy zdecyduje teraz sąd. Kara, która grozi mężczyźnie, to wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego - reagujmy. Nawet anonimowa informacja, przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu, muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!