2 wypadki podczas ostatniego weekendu - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

2 wypadki podczas ostatniego weekendu

Data publikacji 07.10.2019

Opady deszczu, niska temperatura-często już ujemna powoduje, że jezdnia staje się bardzo śliska. Niektórzy z kierowców zapominają o tym, że wraz z jesienią warunki drogowe są coraz trudniejsze. Tylko podczas ostatniego weekendu doszło do dwóch wypadków na terenie naszego powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę. Na drodze DW 416 przed miejscowością Kietlice. W tym wypadku poszkodowana została jedna osoba. Policjanci podejrzewają, że do zdarzenia doprowadziła nadmierna prędkość, która nie pomogła w opanowaniu pojazdu na mokrej jezdni.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedziele późnym wieczorem, na drodze krajowej nr 38 pomiędzy miejscowościami Zopowy Osiedle, a Nowymi Gołuszowicami. W tym zdarzeniu także jedna osoba odniosła obrażenia. Policjanci zajmujący się tą sprawą również podejrzewają, że do wypadku przyczynić się mogła nadmierna prędkość.   

Jesień, to wcześniej zapadający zmrok, mokra jezdnia, a nie rzadko również pierwsze przymrozki powodujące gołoledź. Takie warunki w połączeniu z nadmierną prędkością powodują, że nie jesteśmy w stanie zapanować nad pojazdem.

Głubczyccy policjanci apelują, by zachować szczególną ostrożność podczas podróży w tak trudnych warunkach drogowych. Czasami chwila nie uwagi może doprowadzić do tragedii. Nie zapominajmy również o prawidłowym przygotowaniu swojego pojazdu.