Sprawdź za darmo swoje oświetlenie - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Sprawdź za darmo swoje oświetlenie

Data publikacji 23.10.2019

W naszym powiecie ruszyła kolejna już edycja akcji ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Bardzo ważne jest, aby zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, oświetlenie pojazdu było sprawne i wydajne. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Światła powinny świecić na odpowiedniej wysokości, pod odpowiednim kątem. Powinny mieć również określone natężenie i barwę. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi bądź oślepianiem innych uczestników ruchu drogowego.

W miesiącach jesienno - zimowych znacznie częściej niż w pozostałym okresie, dochodzi do wypadków z udziałem pieszych, często tragicznych w skutkach. Biorąc pod uwagę szybciej zapadający zmrok i pogorszenie widoczności, część z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierujący pojazdem miał sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła, a pieszy był dobrze widoczny, choćby poprzez założone odblaski.

Wzorem lat ubiegłych w ramach kampanii kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą wykonywane w dniach: 26.10.2019r., 16.11.2019r., 23.11.2019r.

Na terenie powiatu głubczyckiego udział w kampanii zadeklarowała stacja:

    P.H.U. OLMIX Monika Chmielewska-Nobis, ul. Kołłątaja 7 (tel. 774858610)