„ZNICZ 2019” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

„ZNICZ 2019”

Data publikacji 30.10.2019

Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Będziemy na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.

31 października głubczyccy policjanci rozpoczną akcję „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3 listopada. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii.

Na terenie naszego powiatu nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu w związku z akcją "Znicz 2019"