Podsumowanie akcji „Znicz 2019” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

Data publikacji 04.11.2019

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2019", na drogach powiatu głubczyckiego było bezpiecznie, a przez cały czas trwania akcji znicz odnotowaliśmy pięć zdarzeń drogowych. Policjanci w Kietrzu zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 31 października, a zakończyła 3 listopada. W całym powiecie nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilka patroli Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby.

W czasie świątecznego weekendu do dyżurnego napłynęły 43 zgłoszenia o interwencjach z czego 5 zgłoszeń dotyczyło kolizji drogowych.

W ciągu 4 dni policjanci, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego. 56-letni mężczyzna postanowił odwiedzić groby bliskich na cmentarzu w Kietrzu. Tam mundurowi patrolując rejon cmentarza zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę mercedesa. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli nadal zdarzają się bezmyślni kierowcy, którzy mają odwagę siąść za kierownicę po alkoholu, a to już krok do spowodowania tragedii na drodze.

Największe natężenie ruchu odnotowaliśmy na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. Funkcjonariusze na bieżąco rozładowywali zatory drogowe poprzez ręczną regulację ruchem. Wszystko to, by umożliwić sprawne dotarcie do nekropoli.