Ruszyła druga edycja programu „Mały Ratownik” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Ruszyła druga edycja programu „Mały Ratownik”

Data publikacji 06.11.2019

5 listopada w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej programu „Mały Ratownik”. To już druga edycja tego przedsięwzięcia. Na uroczystości obecny był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach mł. insp. Renata Worek, Starosta Powiatu Głubczyckiego Pan Piotr Soczyński oraz przedstawiciele władz samorządowych jak i pozostali partnerzy projektu.

W Urzędzie Miejskim w Głubczycach 5 listopada odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej przedsięwzięcia o nazwie "Mały Ratownik". Na spotkaniu obecny był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach mł. insp. Renata Worek, Starosta Powiatu Głubczyckiego Pan Piotr Soczyński oraz przedstawiciele władz samorządowych jak i pozostali partnerzy z którymi współtworzony jest program.

To druga edycja akcji pt. „Mały Ratownik”. Działania te, skierowane są do grupy dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Cykl spotkań będzie odbywał się przez najbliższy rok szkolny 2019-2020.

Podczas spotkań policjanci, strażacy jak i ratownicy medyczni będą odwiedzali przedszkola w naszym powiecie i dołożą wszelkich starań, by przedszkolaki nauczyli się prawidłowo postępować w sytuacjach zagrożenia życia.

Organizatorzy uważają, że nauka udzielania pomocy innej osobie powinna być kształtowana już od najmłodszych lat.

  • przemówienie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach
  • rozpoczęcie uroczystości przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach
  • strony podpisują aneks do umowy
  • podpisanie umowy przez strony
  • podpisanie umowy przez strony
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach podczas podpisania aneksu
  • podpisanie umowy przez strony