Aktualności

Tym razem jazda pod działaniem alkoholu zakończyła się wypadnięciem z drogi

Data publikacji 20.11.2019

W nocy z wtorku na środę kierująca osobowym oplem wypadła z drogi, a jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Okazało się, że kobieta była pijany. W organizmie miała ponad promil alkoholu.

Policjanci głubczyckiej komendy z wtorku na środę zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na jednej z dróg dojazdowych do Głubczyc. Funkcjonariusze, pracujący na miejscu ustalili, że 18-letnia kierująca w wyniku utraty panowania nad pojazdem wypadła z drogi i jazdę zakończyła w rowie.

Po przebadaniu 18-latki alkomatem, okazało się, że w organizmie ma ponad promil alkoholu. Od kierującej oplem została pobrana również krew. W całym zdarzeniu uszkodzony zostały tylko pojazd, a kierującej nic się nie stało.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii. 18-letniej kierującej grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów.