Czujność świadka doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Czujność świadka doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 21.11.2019

Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna grozi 46-latkowi, który wsiadł za kierownicę mając 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście czujnością wykazał się świadek całego zajścia, który zabrał kluczyki kierowcy i udaremnił dalszą jazdy.

Policjanci patrolujący miast w środowe popołudnie otrzymali zgłoszenie o zatrzymanym nietrzeźwym kierującym przez osobę postronną na jednej z ulic Głubczyc. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali 36-latka, który wezwał policję na miejsce oraz kompletnie pijanego kierowcę volkswagena.

Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający interwencję mężczyzna widział jak na parkingu pod jednym z domów zaparkował volkswagen, a zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie, że może być on pod działaniem alkoholu. Świadek natychmiast wezwał patrol na miejsce i zabrał kluczyki 46-latkowi, by udaremnić mu ucieczkę z miejsca.

Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za taki czyn grozi mężczyźnie nawet 2 lata więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy z nas powinien w taki sposób działać kiedy widzi podejrzanie zachowujących się użytkowników dróg. Czasami wystarczy tylko wykonanie telefonu na nr alarmowy 112. Nasza obojętność może doprowadzić do tragedii na drodze.