Nie dopłacaj do kuriera, to może być oszustwo - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Nie dopłacaj do kuriera, to może być oszustwo

Data publikacji 26.11.2019

Oszuści mają coraz to nowsze metody, by wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem poszkodowany miał dopłacić do usługi kurierskiej, którą wcześniej zamówił. Okazało się, że z jego konta zniknęło 2,5 tys. zł. Warto zachować czujność i dokładnie czytać wiadomości sms, które do nas trafiają.

Oszuści wymyślają co raz to nowsze sposoby, by wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem przekonał się o tym 33-latek z Głubczyc. Mężczyzna zamówił usługę kurierską za pośrednictwem strony internetowej. Po pewnym czasie otrzymał sms-a z którego treści wynikało, że musi dopłacić do usługi jeszcze 98 groszy klikając w link przesłany w wiadomości. Poszkodowany został przekierowany na stronę internetową banku, gdzie potwierdził przelew pieniędzy, lecz nie zwrócił uwagi na to, jakiej kwoty przelew wykonuje. Mężczyzna logując się ponownie do swojego banku zorientował się, że z jego konta zniknęło 2,5 tyś. zł.

Przypominamy, by zawsze uważnie czytać korespondencję elektroniczną przesłaną na nasze telefony czy komputery. Ten przypadek pokazuje, że chwila nieuwagi może spowodować utratę dużej ilości pieniędzy – często całego dorobku naszego życia.

W takich sytuacjach kontaktujmy się osobiście z przewoźnikiem naszej przesyłki, by potwierdzić fakt niedopłaty. Pod żadnym pozorem nie klikajmy w linki, które przesyłane są do nas od osób których nie znamy.

Pamiętajmy, że najlepszą obroną przed oszustami jest nasza czujność i rozwaga.