Aktualności

Drogówka dbała o bezpieczeństwo na drogach podczas andrzejkowego weekendu.

Data publikacji 02.12.2019

Andrzejkowa noc to dla wielu osób czas rozrywki i zabawy. Dla głubczyckich policjantów ruchu drogowego to jednak czas wzmożonej pracy. Spośród 400 przebadanych kierujących, żaden nie kierował po alkoholu.

Ostatni weekend listopada to dla głubczyckich mundurowych czas wzmożonej pracy. Każda osoba chce w tym czasie szybko i bezpiecznie dotrzeć na imprezę, a następnie wrócić z niej do domu.

Akcja „Andrzejki 2019” to między innymi wzmożone kontrole trzeźwości na drogach naszego powiatu. Kontrolowano również prędkość i stan oświetlenia. Mając na uwadze, że dni są coraz krótsze oraz warunki atmosferyczne coraz gorsze, zadbajmy o prawidłowy stan techniczny swoich pojazdów.

Tylko podczas andrzejkowego weekendu mundurowi przeprowadzili blisko 400 badań trzeźwości.

Podróżujący przestrzegali przepisów i dzięki temu na drogach naszego powiatu w ten weekend było bezpiecznie. Z 400 kierujących żaden kierowca nie odważył się usiąść za kółko po alkoholu, to efekt ciągłych apeli policjantów do kierujących oraz wzmożonych działań – ukierunkowanych na bezpieczeństwo na drogach.

Przypominamy! Już za parę tygodni sylwester, nie bądźmy bezmyślni. Decydując się na podróż samochodem na imprezę, poprośmy kogoś by pojechał z nami i będąc trzeźwym wrócił bezpiecznie do domu. Pijany kierowca zawsze wychodzi naprzeciw tragedii!