Wpadł podczas kontroli drogowej - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 13.12.2019

Kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu i przewoził amfetaminę oraz marihuanę. Po sprawdzeniu przez policjantów miejsca zamieszkania podejrzanego okazało się, że narkotyków jest jeszcze więcej. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej ponieważ jego zachowanie na drodze wzbudzało podejrzenie kietrzańskich policjantów. Po sprawdzeniu trzeźwości u kierowcy audi okazało się, że w organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Zachowanie 38-latka było bardzo dziwne dla funkcjonariuszy którzy podejrzewali, że kierowca może jeszcze coś przed nimi ukrywać.

Po sprawdzeniu samochodu przez mundurowych okazało się, że zatrzymany miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Policjanci natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania 38-letniego mężczyzny, by sprawdzić czy nie ukrywa jeszcze czegoś. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W garażu w jednej z miejscowości na terenie gminy Branice podejrzany przechowywał blisko 0.5 kilograma środków odurzających. Po sprawdzenie substancji okazało się, że jest to amfetamina.

Mieszkaniec gminy Branice został przewieziony do jednostki policji, a następnie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zebrane przez kietrzańskich kryminalnych dowody, pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant na PDOZ trzymający zatrzymanego za rękę
  • zabezpieczone narkotyki przygotowane do sprzedaży
  • poporcjowane narkotyki
  • narkotyki podczas ważenia na specjalnej wadze
  • ważone narkotyki na specjalnej wadze