Uważaj na „sztuczne ognie” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Uważaj na „sztuczne ognie”

Data publikacji 31.12.2019

Sztuczne nie znaczy, że nie zrobią nam krzywdy. Zadbajmy o własne oraz innych bezpieczeństwo. Nieuważne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi, może prowadzić do kalectwa, a nawet utraty życia.

Już dzisiaj będziemy witać nowy rok. Szampańska zabawa najczęściej wiąże się z używaniem przez nas materiałów pirotechnicznych, czyli tzw. sztucznych ogni. Wbrew nazwie, ogień wydobywający się z tych wyrobów pirotechnicznych nie jest sztuczny.

Podczas zabawy związanej z odpalaniem powyższych wyrobów, musimy postępować zgodnie z instrukcją, która jest przedstawiona na opakowaniu. Od tego czy będziemy przestrzegać instrukcji użytkowania sztucznych ogni może zależeć nasze życie. Czasami bezmyślność, roztargnienie i działanie alkoholu prowadzi do poważnych oparzeń, utraty kończyn czy nawet życia. Musimy zdawać sprawę sobie z tego, że mamy do czynienia z materiałem wybuchowym.

Nabywając sztuczne ognie, pamiętajmy by kupować je tylko w sklepach. Nigdy nie nabywajmy ich z nieznanego źródła. Jeżeli nie wiemy jak obchodzić się z tego typu materiałami wybuchowymi, poprośmy by zrobił to ktoś za nas.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że huk wywołany wystrzałem może przeszkadzać osobom, które w tym momencie są w domu i nie mogą uczestniczyć w szampańskiej zabawie. Zadbajmy o dobro nas wszystkich w tą wyjątkową jedyną noc w roku.