O 60-tyś. km za mało - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

O 60-tyś. km za mało

Data publikacji 31.01.2020

Nowa, funkcjonująca od początku roku regulacja prawna doprowadziła już do ujawnienia kilku nieprawidłowości we wskazaniach drogomierzy w pojazdach na terenie powiatu głubczyckiego. Tym razem zatrzymany został rekordzista ciężarowego mercedesa. Za ingerencję we wskazania licznika pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Głubczyccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w czwartkowy poranek na terenie Kietrza ciężarowego mercedesa. Funkcjonariusze realizujący zadania wynikające z nowych regulacji prawnych zauważyli, że wskazania drogomierza nie są zgodne z danymi zawartymi w policyjnych bazach danych.

Po zweryfikowaniu nieprawidłowości okazało się, że w mercedesie został cofnięty licznik o 60 tyś. km. Kierowca kontrolowanego pojazdy nie potrafił w racjonalny sposób wyjaśnić dlaczego wskazania drogomierza są nieprawidłowe.

Policjanci po wykonaniu oględzin oraz sporządzeniu dokumentacji procesowej będą wyjaśniać dokładne okoliczności w jakich doszło do zmiany wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.