Bezpieczeństwo pieszych na głubczyckich drogach - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Bezpieczeństwo pieszych na głubczyckich drogach

Data publikacji 07.02.2020

O tym, jak ważne na drodze jest zachowanie kierowcy i pieszego, przypominali głubczyccy policjanci w trakcie prowadzonych działań dedykowanych niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze uświadamiali mieszkańców powiatu, ile może kosztować chwila nieuwagi i roztargnienia na drodze. Przypominali również o tym, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie o zmierzchu i zimą.

W związku z licznymi zdarzeniami z udziałem pieszych w ostatnich tygodniach na drogach powiatu głubczyckiego, policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję skierowaną do pieszych i rowerzystów.

Ich działania polegały między innymi na wzmożonej kontroli w obrębie przejść dla pieszych. Celem akcji było uświadomienie mieszkańcom powiatu głubczyckiego, że nie zawsze - będąc pieszym czy rowerzystą - mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Podczas akcji funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę na poruszanie się pieszych w momencie przechodzenia przez jezdnie, przypominali o obowiązku korzystania z chodników jak i o używaniu elementów odblaskowych po zmroku.    

Pamiętajmy, że zimą  bardzo szybko robi się ciemno. Dlatego wybierając się na spacer pamiętajmy by zabrać ze sobą elementy odblaskowe. Pozwoli nam to być widocznym dla kierujących pojazdami. Po zmroku pieszy, który nie posiada elementów odblaskowych widoczny jest dla kierującego z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, który ma na sobie odblaski, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Wczesne zauważenie niechronionego uczestnika ruchu drogowego pozwali kierowcy odpowiednio szybko wyhamować i bezpiecznie ominąć np. pieszego.