Głubczyccy policjanci na południowej granicy - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Głubczyccy policjanci na południowej granicy

Data publikacji 16.03.2020

Policjanci pilnują porządku na przejściach granicznych. Związane jest to z przywróceniem kontroli granicznej, mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa.

Od 15 do 24 marca została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna.

Wprowadzone zostały ograniczenia w przekraczaniu granicy przez cudzoziemców wjeżdżających do naszego kraju. W naszym powiecie, nie można przekraczać na żadnym przejściu granicy. Najbliższe przejście, gdzie jest to możliwe to przejście w Trzebini gmina Prudnik.

Działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a mają na celu ograniczenie zakażeń. Każdorazowo w przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby medyczne i sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Poza tym głubczyccy policjanci sprawdzają czy respektowany jest obowiązek poddawania się kwarantannie osób do niej zakwalifikowanych. To nie są spotkania bezpośrednie – funkcjonariusze dokonują takich sprawdzeń co najmniej raz na dobę. To także czas dużej mobilizacji, aby skutki pandemii skutecznie powstrzymać i wrócić do wcześniejszego życia. Jest to możliwe, ale potrzebna jest wielka społeczna mobilizacja i odpowiedzialność.

Zasady podawane przez służby sanitarne czy mundurowe muszą być bezwzględnie przestrzegane!