Ukrywał w samochodzie poszukiwaną - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Ukrywał w samochodzie poszukiwaną

Data publikacji 12.05.2020

Przy kontroli okazało się, że kierowca ma przy sobie substancje zakazane, a jedna z jego pasażerek jest poszukiwana. Od kierowcy pobrana została krew, ponieważ podejrzewany jest o to, że kierował pod działaniem narkotyków. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kryminalni głubczyckiej policji, późną nocą na terenie miasta zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę osobowego volkswagena. Po zatrzymaniu samochodu za kierownicą siedział 18-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były jak najbardziej uzasadnione.

Funkcjonariusze w samochodzie ujawnili substancje zakazane, a po wylegitymowaniu pasażerów volkswagena wyszło na jaw, że jedna z pasażerek jest poszukiwana przez ośrodek opiekuńczy. Kierowca został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie została pobrana od niego krew na zawartość narkotyków. Poszukiwana 17-latka została przewieziona do placówki.

Podejrzanemu mężczyźnie za kierowanie samochodem pod działaniem narkotyków grozi kara pozbawiania wolności nawet do 2 lat.

Apelujemy, gdy widzimy samochód którego kierowca w naszym uznaniu zachowuje się podejrzanie, a jego styl jazdy wskazuje na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających – nie wahajmy się i jak najszybciej powiadommy policję.