Policjanci pomogli mężczyźnie - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Policjanci pomogli mężczyźnie

Data publikacji 18.05.2020

Patrol ruchu drogowego w pewnym momencie zauważył siedzącego w przydrożnym rowie mężczyznę. Okazało się, że mieszkaniec Głubczyc ma problemy z sercem. Szybka reakcja policjantów oraz pogotowia ratunkowego przyczyniła się do tego, że mężczyźnie nie grozi już żadne niebezpieczeństwo.

Głównym zadaniem policjantów ruchu drogowego jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Często udowadniają, że przez swoją specyfikę służby są pierwsi na miejscu zdarzenia i jako pierwsi mają styczność z osobami potrzebującymi pomocy.

Tak było również i tym razem. Funkcjonariusze głubczyckiej drogówki patrolując drogę wojewódzką nr 416 w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który siedział w przydrożnym rowie. Kiedy policjanci podeszli do 56-latka okazało się, że mężczyzna uskarża się na bardzo silny ból w klatce piersiowej. Natychmiast powiadomili za pośrednictwem dyżurnego pogotowie ratunkowe i do jego przyjazdu zaopiekowali się mężczyzną.

56-letni mieszkaniec Głubczyc został przewieziony do pobliskiego szpitala z podejrzeniem choroby serca. Szybka reakcja mundurowych przyczyniła się do tego, że mężczyźnie nie grozi już niebezpieczeństwo.

Apelujemy, gdy jesteśmy świadkami podobnych zachowań, nie ignorujmy tego. Nie zostawiajmy ludzi potrzebujących bez pomocy. Czasami wykonanie telefonu na nr alarmowy może uratować komuś życie.