Poszukiwany w rękach policji - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Poszukiwany w rękach policji

Data publikacji 22.05.2020

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od kilku lat listem gończym. 30-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości między innymi za przestępstwa narkotykowe i oszustwa. Poszukiwany został zatrzymany w jednej spod głubczyckich miejscowości.

Głubczyccy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zatrzymali mężczyznę za którym został wydany list gończy. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe oraz oszustwa. 30-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku lat poza granicami naszego kraju.

O powrocie poszukiwanego dowiedział się dzielnicowy, który przekazał informację policjantom wydziału kryminalnego. Już kilka dni później przypuszczenia dzielnicowego potwierdziły się. Kiedy kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w gminie Głubczyce  zauważyli 30-latka, który poruszał się motorowerem. Na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że poszukiwany poruszał się jednośladem będąc nietrzeźwym.

Mężczyzna dodatkowo odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz będzie musiał odbyć zasądzoną karę 1 roku pozbawienia wolności.