Podsumowanie długiego weekendu - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci podczas trwającego długiego weekendu zatrzymali 2 prawa jazdy. W obu przypadkach przyczyną odebrania dokumentu była nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowcy na 3 miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera.

Miniony długi weekend przebiegł na drogach naszego powiatu bezpiecznie. Policjanci z drogówki nie odnotowali żadnego wypadku. Doszło jedynie do niegroźnych kolizji podczas których nikomu nic się nie stało, a uszkodzone zostały jedynie samochody.

Jeśli chodzi o nadmierną prędkość nie było już tak dobrze. Przez całą akcję, drogówka z Głubczyc zatrzymała dwa dokumenty uprawniające do kierowania. W obu przypadkach przyczyną zatrzymania praw jazdy była nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym. Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gminy Branice, gdzie kierujący audi w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 102 km/h. Drugi przypadek, to już droga krajowa 38 na terenie gminy Głubczyce. Tam urządzenie pomiarowe wskazało wynik 122 km/h osobowego forda.

Mężczyźni którzy kierowali samochodami zostali ukarani mandatami karnymi oraz zostały nałożone na nich punkty karne. Dokumenty uprawniające do kierowania zostały im zatrzymane i teraz przez 3 miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera.

Przypominamy, że w okresie kiedy kierowca ma zatrzymane prawo jazdy, a zostanie zatrzymany za kierownicą pojazdu mechanicznego, jego kara zwiększy się o kolejne 3 miesiące.