Odzyskali skradzione elektronarzędzia - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Odzyskali skradzione elektronarzędzia

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu wartego ponad 10 tysięcy złotych. Trop zaprowadził ich na teren powiatu nyskiego. To tam miał być ukryty sprzęt, który kilka dni wcześniej został skradziony z terenu budowy w Głubczycach. 39-latek został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku czerwca do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sprzętu z terenu budowy w Głubczycach. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zostały skradzione elektronarzędzia o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Kryminalni po tym jak przejęli sprawę szybko ustalili, że zamieszany w kradzież może być 39-letni mężczyzna, który zamieszkuje powiat nyski. Z zebranych informacji wynikało, że skradziony sprzęt będzie ukryty w miejscu zamieszkania podejrzanego. Po zebraniu wystarczających informacji policjanci pojechali pod wytypowany adres do jednej z miejscowości w okolice Nysy. W mieszkaniu zastali 39-latka, a już chwilę później w toku prowadzonego przeszukania kryminalni znaleźli sprzęt pochodzący z kradzieży.

Szybkie działania funkcjonariuszy doprowadziło do odzyskania sprzętu przed jego dalszą sprzedażą. Skradziony sprzęt trafił już do właściciela. Podejrzany 39-latek został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.