Świadek zatrzymał nietrzeźwą kierującą - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Świadek zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 07.07.2020

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który na terenie Kietrza zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Po przybyciu patrolu okazało się, że kobieta jak kompletnie pijana i nie potrafi ustać na nogach. Urządzenie do badania trzeźwości pokazało wynik blisko dwóch promili alkoholu. Dzięki świadkowi nie doszło do tragedii.

Do zatrzymania doszło w poniedziałkowy poranek. Na jednej z ulic Kietrza 33-letni mężczyzna, zauważył kompletnie pijaną kobietę, która kierowała osobowym volkswagenem. Postanowił ją natychmiast zatrzymać i powiadomić policję.

Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że 63-latka jest tak pijana, że nie potrafi ustać o własnych siłach na nogach. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u kierującej volkswagenem blsiko 2 promile. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do najbliższej jednostki policji.

63-letniej kierującej zostało zatrzymane już prawo jazdy. Grozi jej teraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzięki wzorowej postawie 33-letniego mężczyzny, nie doszło do tragedii na drodze. Zachowanie świadka powinno być wzorem dla wszystkich. Każdy z nas może być w podobnej sytuacji. Kiedy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę – nie bójmy się zareagować. Nie czekajmy ani chwili, zatrzymajmy takiego kierującego, zabierzmy mu kluczyki z pojazdu i jak najszybciej powiadommy policję. Nie pozwólmy, by doszło do nieszczęścia. Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem na drodze.