Weekend na drogach powiatu głubczyckiego - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Weekend na drogach powiatu głubczyckiego

Data publikacji 27.07.2020

Policjanci w trakcie ostatniego weekendu zatrzymali 2 prawa jazdy. W pierwszym przypadku mieszkaniec Śląska przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Drugie prawo jazdy zatrzymane zostało mężczyźnie z powiatu głubczyckiego za jazdę pod działaniem alkoholu. Sprawą tego kierowcy zajmie się teraz sąd.

Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli weekend od zatrzymania prawa jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Zostali oni wezwani do zdarzenia drogowego w Kietrzu, podczas którego okazało się, że mężczyzna odpowiedzialny za kolizję jest nietrzeźwy. 67-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 1,5 promila alkoholu. W zdarzeniu w którym mężczyzna brał udział nikomu nic się nie stało, a ucierpiały jedynie pojazdy.

Do drugiej kontroli, podczas której kierowca również stracił prawo jazdy, doszło w niedzielne popołudnie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na drodze wojewódzkiej kierowcę opla, który za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że 50-letni mieszkaniec Śląska pędził przez miejscowość blisko 110 km/h. Mężczyznę mundurowi ukarali wysokim mandatem karnym. Zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

Kierującemu, który wsiadł pod wpływem alkoholu za kierownicę grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.