Wyrzucił narkotyki przez okno - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Wyrzucił narkotyki przez okno

Data publikacji 21.08.2020

Policjanci wpadli na trop dwóch mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie narkotyków. Na widok funkcjonariuszy jeden z podejrzanych zaczął uciekać, a drugi chciał się pozbyć zabronionych substancji wyrzucając je przez okno. W akcji zatrzymania mężczyzn brali udział również strażacy. Podejrzani mężczyźni będą musieli teraz stanąć przed sądem. Jednemu z nich grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca kryminalni z głubczyckiej komendy wpadli na trop dwóch mężczyzn, których podejrzewali, że mogą posiadać narkotyki. Późnym wieczorem pojechali pod wytypowany adres, gdzie miał znajdować się jeden z podejrzanych.

Kiedy policjanci podjechali pod dom, zauważyli, że 27-letni mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest z psem na spacerze. Na ich widok zaczął uciekać, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. W środku w mieszkaniu znajdował się drugi z mężczyzn 28-letni mieszkaniec Głubczyc. Ten kiedy zorientował się, że policjanci są pod jego drzwiami zaczął wyrzucać narkotyki przez okno. Na jego nieszczęście funkcjonariusze zabezpieczający budynek na zewnątrz widzieli co robi 28-latek. Na miejsce wezwano straż pożarną, by przy pomocy drabiny można było wejść na dach i zabezpieczyć wyrzucone substancje.

Po przeszukaniu mieszkania, kryminalni zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany, amfetaminę oraz blisko 5000 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i przyznali się do zarzucanego im czynu. Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. 28-latek, który posiadał znaczną ilość narkotyków musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat, natomiast młodszy z mężczyzn do 3 lat.