Przez prędkość stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Przez prędkość stracili prawo jazdy

Data publikacji 01.09.2020

Policjanci z drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy. Powodem zatrzymania dokumentów było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas ostatniej doby zatrzymali dwa dokumenty prawa jazdy za przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym na terenie powiatu głubczyckiego.

Do pierwszego incydentu doszło w miejscowości Dzielów w gminie Baborów. 32-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu głubczyckiego, poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h.

Drugi przypadek to już miejscowość Pietrowice i droga krajowa nr 38. Mundurowi radarowym miernikiem prędkości zmierzyli prędkość mercedesa, który pędził przez miejscowość 105 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli, kierującym okazał się 61-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

W obu przypadkach kierujący prócz utraconych uprawnień na 3 miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Do ich stanu punktowego, doliczono 10 punktów karnych.