Spotkanie kończące wakacje - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Spotkanie kończące wakacje

Data publikacji 02.09.2020

W ostatnim tygodniu wakacji w Głubczycach odbyło się spotkanie kończące cykl spotkań pn. „Bezpieczne Wakacje 2020”. Wizyta była zorganizowana w głubczyckiej staninie koni, gdzie policjanci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w szkole.

To już ostatnie spotkanie z cyklu „Bezpieczne Wakacje 2020”. Była to świetna okazja, by policjanci mogli porozmawiać z młodzieżą na temat zagrożeń, które czekają na nich w szkołach – i nie tylko.

Takimi zagrożeniami, to nie tylko podróż do oraz ze szkoły. To również narkotyki czy alkohol po które młodzież sięga będąc daleko od domu i myśląc, że nikt się o tym nie dowie. Często skutki zażycia środków zabronionych są tragiczne w skutkach. Często słyszymy, że młode osoby przez dopalacze czy narkotyki tracą zdrowie, a nawet życia.

Podczas spotkania w głubczyckiej stadninie koni, mundurowi poruszyli ten temat w ramach prowadzonej akcji „ Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” Apelujemy do wszystkich młodych ludzi jak i ich opiekunów, by strzec się zażywania środków odurzających. Pomyślmy przede wszystkim o swoim życiu oraz swoich bliskich.

Nasza przyszłość jest w naszych rękach!