„NURD” - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

„NURD”

Data publikacji 03.09.2020

Pod kryptonimem „NURD” prowadzona jest akcja przez głubczycką drogówkę. Ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pieszych. Przypominamy pieszym jak i zmotoryzowanym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

W czwartek 3 września, przez cały dzień Policjanci z Głubczyc prowadzą akcję NURD. Podczas działań mundurowi z drogówki zwracają głównie uwagę na pieszych popełniających wykroczenia oraz kierujących, którzy w stosunku do pieszych nie przestrzegają przepisów.

Funkcjonariusze przypominają pieszym jak i kierującym o wzajemnym zachowaniu ostrożności oraz szacunku na drodze. Obowiązek szczególnej ostrożności nie spoczywa tylko na zmotoryzowanych uczestnikach ruchu, ale również na pieszych.

Zatrzymując swój pojazd zbyt blisko przejścia dla pieszych, realnie zagrażamy bezpieczeństwu pieszego. Pamiętajmy, że pieszy ma przez to ograniczoną widoczność i może, to być przyczyną wypadku. W zderzeniu samochodu z pieszym, niechroniony uczestnik nie ma dużych szans. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.