Uderzył samochodem w drzewo mając blisko 3 promile - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Uderzył samochodem w drzewo mając blisko 3 promile

Data publikacji 04.09.2020

W czwartkowe popołudnie kierujący osobowym oplem wypadł z drogi. Jazdę zakończył na przydrożnym drzewie. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Sprawą kierowcy zajmie się teraz sąd.

Policjanci głubczyckiej komendy w czwartkowe popołudnie zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 416. Funkcjonariusze, pracujący na miejscu ustalili, że 40-letni kierujący oplem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu utracił panowania nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Po przebadaniu 40-latka alkomatem, okazało się, że w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu. W całym zdarzeniu uszkodzony zostały tylko pojazd, a kierujący miał dużo szczęścia ponieważ nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii. 40-letniemu kierującemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz 10 letni oraz zakaz prowadzenia pojazdów.