Pierwsze spotkanie w ramach unijnego mikroprojektu - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Pierwsze spotkanie w ramach unijnego mikroprojektu

Data publikacji 10.09.2020

„Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí” taki tytuł nosi prowadzony przez głubczyckich policjantów mikroprojekt. Jest on realizowany we współpracy z policjantami z Czech w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

W szkole podstawowej nr 2 w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach mikroprojektu: „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí”. Działania te prowadzone są z policjantami z republiki czeskiej z miejscowości Jesenik.

Celem prowadzonego mikroprojektu jest, propagowanie wśród mieszkańców powiatu głubczyckiego bezpieczeństwa na pograniczu polsko-czeskim. Podczas działań policjanci będą mówić o przepisach ruchu drogowego obowiązujących pieszych w Polsce jak i Republice Czeskiej. Dla wielu z nas wiedza ta, może być bardzo przydatna ponieważ często podróżujemy do sąsiadów zza południowej granicy, a nie wszystkie przepisy są takie same jak u nas w kraju.

W kolejnych tygodniach mundurowi będą odwiedzać kolejne miejsca. Organizowane będą również debaty społeczne, podczas których prowadzone będą zajęcia z pierwszej pomocy.