Weekend na drogach powiatu głubczyckiego - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Weekend na drogach powiatu głubczyckiego

Data publikacji 14.09.2020

Policjanci przez ostatnie dwa dni zatrzymali 4 prawa jazdy. Jeden z zatrzymanych kierowców podejrzewany jest o kierowanie samochodem pod działaniem środków odurzających. 3 pozostałych o kierowanie pod działaniem alkoholu. Ostatnie dwa dni pokazały, że w dalszym ciągu nie brakuje osób, które za nic mają bezpieczeństwo innych ludzi.

Czarna seria rozpoczęła się już w sobotę kiedy to w pierwszym przypadku została zatrzymana 29-letnia kobieta, która kierowała samochodem mając ponad 0,5 promila alkoholu. Już kilka godzin później, bo w sobotnią nocy na jednej z ulic patrol zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę fiata. Zatrzymany 19-latek podejrzany jest o kierowanie pojazdem pod działaniem substancji odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Pozostałe dwa przypadki to już niedzielne popołudnie. W jednym z tych przypadków policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Po przybyciu zastali rozbitą skodę, która wypadła z drogi. Okazało się, że 36-letni kierowca, obywatel Ukrainy ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Te przykłady pokazują, że ciągle nie brakuje bezmyślności na naszych drogach. Tacy kierowcy za nic mają obowiązujące przepisy, a co gorsze ludzkie życie. Będąc pod działaniem alkoholu czy substancji odurzających nie jesteśmy w stanie w prawidłowy sposób ocenić sytuacji na drodze, a to już krok do tragedii.

Zatrzymanym kierowcą grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.