To była tylko kwestia czasu - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

To była tylko kwestia czasu

Data publikacji 26.01.2021

Od kilku tygodni do policjantów docierały sygnały o niszczeniu mienia na terenie miasta. Niszczone były ozdoby świąteczne oraz rośliny na terenie parku. Sprawą zajęli się głubczyccy dzielnicowi. Zebrane informacje przez policjantów pozwoliły na dotarcie do podejrzanych. Straty wycenione przez właściciela opiewały na ponad 2 tys. złotych.

Do policjantów z Głubczyc o kilka tygodni docierały informację, że ktoś niszczy ozdoby świąteczne na terenie miasta oraz rośliny, które znajdują się na terenie parku miejskiego. Sprawą zajęli się dzielnicowi.

Podczas obchodu dzielnicowi wraz ze strażnikiem miejskim zauważyli jak na terenie parku miejskiego grupa młodzieży dewastuje rośliny, które znajdują się przy jednym z placów zabaw. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. W rozmowie z nieletnimi podejrzanymi okazało się, że jeden z nich jest nietrzeźwy. Nieletni zostali przekazani pod opiekę dorosłych opiekunów.

Zebrane przez dzielnicowych informacje pozwoliły na ustalenie również sprawców zniszczenia ozdób świątecznych. Byli to, również nieletni mieszkańcy głubczyc. Straty jakie zostały spowodowane przez chuligańskie wybryki, właściciel wycenił na ponad 2 tys. złotych. Opiekunowie nieletnich pokryli już straty, a sprawa swój finał znajdzie w sądzie dla nieletnich.