Za poszukiwanym pojechali na Śląsk - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Za poszukiwanym pojechali na Śląsk

Data publikacji 17.03.2021

Głubczyccy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się na terenie Śląska, a podejrzany jest o liczne kradzieże torów kolejowych i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Poszkodowany straty wycenił na blisko 500 000 złotych. 59-latek, aby zmylić policjantów, posługiwał się danymi swojego brata.

Policjanci z Głubczyc od blisko 2 lat poszukiwali 59-letniego mieszkańca gminy Baborów. Mężczyzna ukrywał się przed zasądzoną karą 2 lat pozbawienia wolności. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze podejrzewali, że poszukiwany ukrywa się na terenie Zabrza w województwie Śląskim. Aby zmylić policjantów 59-latek posługiwał się danymi swojego brata oraz wielokrotnie zmieniał miejsce swojego pobytu. To jednak nie zwiodło kryminalnych. Policjanci ustali miejsce, gdzie miał przebywać 59-latek i zatrzymali go.

Dodatkowo mężczyzna podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą torów kolejowych. Proceder trwał przez kilka lat, a straty sięgają ponad 500 000 złotych. Grupa miała działać na terenie czynnych jak i opuszczonych linii kolejowych.

59-latek usłyszał już zarzut kradzieży i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa już zasądzoną wcześniej karę.

  • na zdjęciu znajdują się pocięte już elementy torowiska kolejowego. Po prawej stronie widać palety poskładane jedna na drugą. W tle znajdują się opuszczone magazyny.
  • na zdjęciu znajdują się pocięte elementy torowiska kolejowego. W tle opuszczone magazyny.
  • na zdjęciu widać jak policjanci wydziału kryminalnego trzymają pod rękę zatrzymanego mężczyznę. Znajdują się przed wejściem do Zakładu Karnego.